Odzyskiwanie danych z macierzy RAID komu można powierzyć takie zlecenie.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Solidne odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1.
Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Odzyskiwanie danych z macierzy RAID w najprostszej formie polega na umieszczeniu wszystkich danych na jednym urządzeniu fizycznym. W przypadku konfiguracji RAID, urządzenie to może być macierzą dysków twardych (lub innych urządzeń), a w niektórych przypadkach może to być grupa dysków niższego poziomu. Chodzi o to, że cały zestaw dysków lub macierzy jest fizycznie podłączony do jednego systemu operacyjnego. Ze względu na tę konfigurację, a także fakt, że nie ma różnicy w rzeczywistym systemie operacyjnym z jednego systemu operacyjnego do drugiego, system operacyjny będzie w stanie koordynować między wszystkimi urządzeniami, próbując znaleźć dane, które zostały utracone. Proces odzyskiwania RAID następnie staje się jeden, który próbuje znaleźć i zastąpić, że utracone dane, w celu zakończenia odzyskiwania danych.

Przywracanie danych z macierzy RAID jaka efektywność? i jakie są koszty.

Istnieje kilka różnych metod, aby uzyskać dane z powrotem, choć. Jedną z nich jest uzyskanie innego urządzenia niż to, które zostało utracone w pierwszej kolejności. Na przykład, jeśli masz macierz RAID skonfigurowaną z pięcioma dyskami twardymi o pojemności 500 GB, ale dyski te zostały przypadkowo zniszczone, możesz odzyskać te dyski i użyć ich do innych celów. Jest to dość drastyczny przykład odzyskiwania danych, ale często się zdarza. Inną metodą, która jest bardzo powszechne jest uruchomienie komputera z płyty DVD zawierającej niezbędne dane, w którym to przypadku można spróbować zrobić kilka podstawowych odzyskiwania danych poprzez przywrócenie danych z DVD.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 oblatany firma na ratunek.

Problem z tego typu odzyskiwania jest to, że jeśli nie jesteś ostrożny, może skończyć się z gorszym problemem niż to, co zaczęło się z. Rozważmy przypadek, gdy miałeś logiczną awarię lub logiczne uszkodzenie w macierzy RAID. Jeśli dane są uszkodzone, to w zasadzie tracisz wszystko – jak dane są nigdy nie do odzyskania, gdy został uszkodzony. Jednak fizyczna awaria dysku spowoduje, że nie będziesz miał żadnej kopii zapasowej, więc nie jest to coś, co można zignorować.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID jako zamysł spółki po utracie danych.

Należy poświęcić kilka chwil na ocenę sytuacji i dowiedzieć się, które dyski twarde zostaną uszkodzone. Najbardziej logicznym rozwiązaniem jest próba uzyskania każdego dysku fizycznie oddzielnie, a następnie próba umieszczenia dysków fizycznych w macierzy RAID. Chociaż to rozwiązanie działa, nie zawsze jest skuteczne. Istnieje wiele powodów, dla których może to nastąpić, a niektóre z nich obejmują problemy z kompatybilnością między macierzą a resztą komputera, a także problemy z kompatybilnością z macierzami RAID jako całości.

Jedną z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę jest to, że istnieje faktycznie sporo firm, które twierdzą, że oferują najlepsze w odzyskiwaniu danych i odzyskiwaniu danych po awarii. Jednak firmy te są często nie więcej niż imitatorów, którzy mają tylko garść produktów wysokiej jakości. Ważne jest, aby pamiętać, że kiedy szukasz w tych firm dla swoich potrzeb, należy upewnić się, że mają one zasoby, aby naprawdę dostać pracę zrobić. Poszukaj firmy, która istnieje już od jakiegoś czasu, i która ma udokumentowane osiągnięcia w wykonywaniu pracy. Oprócz tego, byłoby również mądre, aby spojrzeć na to, co rodzaj oprogramowania i narzędzi, których używają. Istnieje całkiem sporo narzędzi, które można wykorzystać do określenia wskaźnika sukcesu odzyskiwania danych z konkretnego dysku twardego.

Inną dostępną opcją dla potrzeb odzyskiwania danych z macierzy Raid jest rozważenie dysków zewnętrznych. Są to zazwyczaj małe, przenośne zewnętrzne dyski twarde, które można łatwo podłączyć do portu USB komputera, aby pomóc w procesie odzyskiwania danych. Ważnym aspektem jest to, że nie należy podłączać dysków bezpośrednio do komputera. Zamiast tego należy użyć oprogramowania, takiego jak Paragon i innych tego typu programów, aby „zmostkować” dyski i pomóc w procesie odzyskiwania.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID obsługa.

Jeśli żadna z tych rzeczy nie jest akceptowalna w przypadku problemów z odzyskiwaniem danych z dysku Raid Matrix, lub jeśli uszkodzenie jest zbyt rozległe, aby nawet rozważyć pracę na zewnętrznym dysku twardym, należy przynajmniej rozważyć możliwość odbudowy danych z rzeczywistego dysku. Istnieje wiele pakietów oprogramowania, które mogą być użyte do tego celu, i są to jedne z bardziej niezawodnych i skutecznych metod odzyskiwania danych. Wśród najlepszych opcji oprogramowania dostępnych do odbudowy danych z uszkodzonego dysku twardego jest Stellar Phoenix Data Recovery Software, który został oceniony wysoko wśród wielu innych w tej dziedzinie.

Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł dał Ci kilka dobrych pomysłów na odzyskiwanie macierzy Raid i odbudowę danych. Z pewnością nie jest to najłatwiejsza rzecz, jaką kiedykolwiek będziesz musiał zrobić, ale jest to zdecydowanie możliwe, jeśli użyjesz odpowiedniego oprogramowania. Gorąco polecam ścisłą współpracę ze specjalistą od odzyskiwania danych, aby upewnić się, że projekt odzyskiwania danych przebiega tak sprawnie, jak to tylko możliwe. Po tym wszystkim, to jest twój informacje, które próbujesz odzyskać, więc mam nadzieję, że znajdziesz oprogramowanie, aby być skuteczne dla swoich wysiłków odzyskiwania.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top