Najlepszy kebab w mieście!

kebab

Kebab to jeden z najpopularniejszych fast foodów, cieszący się nieustannie rosnącym zainteresowaniem we wszystkich grupach wiekowych. Danie pochodzące z kuchni bliskowschodniej jest znane na całym świecie. Składa się z niewielkich kawałków mięsa, zazwyczaj jagnięciny, baraniny lub wołowiny, które są marynowane w rozmaitych przyprawach, a następnie nadziewane na patyki i specjalnie grillowane. Często mięso poddawane jest pieczeniu nad otwartym ogniem bądź na obracającej się pionowo rożnie. Wyborny aromat i pyszny smak podkreślany jest przez dodatek warzyw, takich jak cebula, papryka czy pomidory. Połączenie mięsa i warzyw sprawia dopełniają sosy, których ostrość każdy może dostosować do indywidualnych preferencji. Kebab może być również podawany z ryżem, w tortilli, w bułce oraz na wiele innych sposobów. W zależności od wariantu, mowa na przykład o kebabie tureckim, greckim, indyjskim czy libańskim. Najpopularniejsze są kebaby tureckie, cieszące się wieloletnią tradycją. Jednym z nich jest Adana kebab. Warszawa zaprasza do poznania miejsca, w którym poznasz smak tej wyjątkowej potrawy w najlepszym wydaniu.

Wieloletnia tradycja w nowoczesnej odsłonie

Turecki kebab Adana jest też znany jako „kıyma kebabı”, co można przetłumaczyć jako „kebab z mielonego mięsa”. Podłużny kebab nadziewany jest na metalowe szpadki, a następnie grillowany aż do momentu wyraźnego zarumienienia. W tym celu używa się specjalnego grilla zwanego mangal. Nazwa dania pochodzi od Adany, która jest piątym co do wielkości miastem leżącym na terenie Turcji. Lubisz pikantne, drobno posiekane, grillowane na szpikulcu mięso wołowe? Poznaj piekielnie dobry Adana kebab Warszawa to miasto, które przy pomocy wiernie odtworzonego smaku przeniesie Cię do skąpanej w słońcu Turcji. Poczujesz tam moc niezwykle wyrazistych przypraw oraz starannie wyselekcjonowanego mięsa, które zapewni wyjątkowe doznania Twojemu podniebieniu. O jakim miejscu mowa?

Kultowy kebab. Warszawa Powiśle

Osmania to lokal usytuowany w warszawskiej Elektrowni Powiśle – popularnym miejscu spotkań znajdującym się w sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik, niedaleko Wisły. Tutaj gotuje się z pasją, opierając o tradycyjne turecko-osmańskie przepisy z przeszło tysiącletnią historią. Mięso klasy premium, doskonale dobrane dodatki, miła obsługa oraz szeroki wybór potraw sprawia, że zarówno kebab, jak i inne potrawy serwowane w Osmanii cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród osób preferujących kuchnię bliskowschodnią. Wyborny smak typowo tureckich dań zapewni piekielnie dobre niebo w gębie. Warto poznać kultowy kebab, Warszawa Powiśle zaprasza w smakową podróż do samego serca Turcji.

Scroll to Top