Basen dla dzieci – jakie są najlepsze rozwiązania?

basen dla dzieci

Lato to najlepszy czas, by wyposażyć się w basen dla rodziny, a szczególnie dla dzieci. Pociechy chętnie będą spędzać czas na świeżym powietrzu, gdy mają dodatkowo do dyspozycji miejsce do wodnych zabaw. Jakie rozwiązania będą najlepsze? Jaki basen będzie odpowiedni dla dzieci?

O czym warto pamiętać, wybierając basen dla dziecka?

Na samym początku warto przemyśleć kilka kwestii:

  • Jakie są potrzeby dziecka?
  • W jakim wieku jest dziecko?
  • Jak basen będzie wykorzystywany?

Odpowiedzi na te pytania staną się podstawą do wyboru odpowiedniego basenu.

Rodzaje basenów

Obecnie na rynku znajdziemy ogrom basenów. Przez to możemy na samym początku nie wiedzieć, na które baseny dla dzieci zwrócić szczególnie uwagę. Dlatego teraz przedstawimy podstawowe baseny kąpielowe. Różnią się one przede wszystkim trwałością, zapewnieniem bezpieczeństwa i komfortu.

Basen dmuchany

Najprostszym wyborem dla dzieci jest właśnie basen dmuchany. Jego ogromną zaletą jest to, że możemy go wypompować, złożyć i schować w dowolnym miejscu w domu. Przechowywanie go zimą zatem nie stanowi najmniejszego problemu. Podobnie zresztą, jak wymienianie w nim wody. Poza tym taki basen standardowo nie zajmuje zbyt wiele miejsca, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać go ze sobą na wyjazd wakacyjny czy nawet trzymać w domu.

Choć jest to tani model, to jednocześnie trzeba liczyć się z większą podatnością na uszkodzenia. Dlatego warto się na niego decydować głównie jako rozwiązanie tymczasowe dla dzieci do trzeciego roku życia. Istotne jest jedynie to, by dobrać wielkość basenu pod wiek swojego malucha.

Basen rozporowy

Bardziej wytrzymałe są baseny rozporowe. Oczywiście przy tym trzeba liczyć się z większą ceną. Ten model działa w taki sposób, że woda naciska na ścianki basenu i dzięki temu formuje jego kształt.

Przeważnie takie baseny zaleca się dla starszych dzieci ze względu na to, że są głębsze oraz większe. Zwykle są wyposażone w specjalny kołnierz, który zapobiega wypadnięciu dzieci z basenu, a czasami można liczyć na dodatkową drabinkę.

Basen stelażowy

Ostatnim rozwiązaniem jest basen stelażowy. Najbardziej wytrzymały na uszkodzenia, ale jednocześnie najdroższy. Ze względu na rozmiary zaleca się go szczególnie dla całej rodziny, a przynajmniej dla starszych dzieci. Największe modele mieszczą nawet kilkanaście osób.

Podsumowanie

Trudno powiedzieć, które rozwiązanie będzie najlepsze. Wszystko zależy od wspomnianych wcześniej pytań. W przypadku dzieci jednak w zupełności wystarczy basen dmuchany lub rozporowy. Gdy jednak zależy nam na przestrzeni dla całej rodziny, warto przemyśleć zakup basenu stelażowego.

Scroll to Top